Tekutý prostředek určen k praní barevného i bílého prádla z bavlny, lnu, konopí a směsí tkanin při teplotách 30-95 °C.

Prací gel je první částí trojdílného modulárního systému Sonett:
1. Prací prostředek
2. změkčovač
3. bělící prostředek (na bílé prádlo)
Každá část systému se dávkuje zvlášť, přesně podle toho co a v jaké vodě perete.

V běžných pracích prostředcích jsou všechny tyto části smíchány dohromady. Když jsou ale tyto části dávkovány jednotlivě, tak je každá složka použita v optimálním množství dle tvrdosti vody a míry znečištění textilu, který perete. Tím se zaručí nejlepší prací účinky a zároveň je tento systém mnohem šetrnější a ekologičtější.

Dávkování na 4,5kg prádla : (vršek slouží jako odměrka)
měkká voda: 50-75ml
středně tvrdá voda: 60-100ml
tvrdá voda: 60-100ml+50ml změkčovače vody SONETT
 
Původ a vlastnosti jednotlivých složek:
MÝDLO, CUKROVÝ TENZID a DERIVÁTY KOKOSOVÉHO OLEJE se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě MÝDLA se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. MÝDLO jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení. V tomto účinku je MÝDLO zesilováno CUKROVÝM TENZIDEM a DERIVÁTY KOKOSOVÉHO OLEJE, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin. Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda MÝDLA, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. ALKOHOL, který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky.
 
Zvláštnosti produktu:
Zvláštní energeticky úsporná metoda zmýdelňování, použití olejů a éterických olejů z ekologického zemědělství a na tekutý prací prostředek vyloženě příznivý poměr ceny k množství vypraného prádla, to jsou vynikající znaky tohoto produktu.
Technické údaje:
Za teplot nižších než 10-15 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se; tyto změny za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.
 
Biologické odbourávání:
MÝDLO z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby CUKROVÝCH TENZIDŮ a DERIVÁTŮ KOKOSOVÉHO OLEJE se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. MÝDLO, CUKROVÉ TENZIDY a DERIVÁTY KOKOSOVÉHO OLEJE jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.
 
Obaly: Celý obal je recyklovatelný.
 
K velkému 10 a 20l balení si můžete zakoupit pro pohodlnější dávkování kohoutek nebo pumpičku.