Logo
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Doprava zdarma
Na výdejní místo od 1700 KčNa adresu od 2500 KčVíce info zde
icon safety Bezpečné složení je základ

Každý chce pro svou rodinu to nejlepší, jen je těžké se orientovat v přemíře nabídky a poznat kvalitu. My neděláme kompromisy a chceme to nejlepší pro všechny! Proto jsme spojili síly s opravdovými odborníky a vybrali jsme pro vás produkty, které neobsahují ani potenciálně škodlivé a riskantní látky.

icon life Žijeme netoxickou domácnost

Naše práce je pro nás posláním. Díky ní si plníme sen a přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem. Každým krokem naplňujeme svou vizi, sdílíme s vámi ověřené principy zdravé domácnosti a sami se jimi řídíme. 

icon pin Milujeme lokální tvůrce

Přiznáváme se hned – jsme patrioti a nadržujeme lokálním tvůrcům. Při výběru produktů do našeho obchodu nejprve pátráme v nejbližších vodách. Věříme, že tu máme spoustu skvělých výrobců, kteří mají stejnou vizi a zaslouží si podporu. Rádi navíc pomůžeme místní ekonomice. 

icon planet Jednáme vědomě a ohleduplně

Co prospívá našemu tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. Pocházejí z bohatství přírody a vždy jsou šetrné k nám i k celé planetě.

icon animal Říkáme NE krutosti

Ve světě je jí příliš. My ji chceme minimalizovat, ne ji šířit dál. Proto u nás najdete pouze produkty, které nebyly v žádné fázi vývoje nebo výroby testovány na zvířatech. 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč mít netoxickou domácnost?
04.03.2018

Proč mít netoxickou domácnost?

Zajímá vás netoxická domácnost a péče? Pokud si kladete otázku, jak by vlastně taková netoxická domácnost měla vypadat, pokusíme se vám pomoci s prvními krůčky. Netoxická domácnost rozhodně není místem bez chemie. Chemie, respektive chemické látky a sloučeniny, jsou samozřejmě všude kolem nás, i my sami jsme jimi tvořeni. Není tedy našim cílem se vyhýbat veškeré chemii, to ani není možné. Cílem je obklopovat se takovou chemií, která je bezpečná pro nás a neškodí našemu životním prostředí.

Pro nás je netoxická domácnost natolik důležitá, že toto slovní spojení najdete přímo v názvu našeho eshopu. Důvody, které nás vedli k založení eshopu s netoxickou drogerií a kosmetikou byli v zásadě stejné, jaké určitě přivedli do našeho obchůdku také vás.
Pojďme si tedy nejprve připomenout, proč je vlastně netoxická domácnost důležitá a v následujících článcích si podrobněji projdeme, jak s netoxickou domácností začít, co do takové domácnosti nepatří a co naopak ano.

Hlavní důvody


Zdraví není jen o jídle

Záleží nám na našem zdraví a uvědomujeme si, že prevence je vždy lepší cesta, než hašení požáru již rozvinutých nemocí. Naše zdraví je velmi široký pojem. Je jasné, že jsou určité genetikou dané oblasti, které ovlivnit nemůžeme. Ale pak jsou tu ty oblasti,které máme ve svých rukou a právě na ty se soustředíme. Kromě potravin přicházme pravidelně a každodenně do styku právě s kosmetickými a čisticími prostředky.Například s vypraným oblečením jsme ve styku téměř 24h/denně. Proto považujeme za neméně důležité sledovat složení kosmetiky a drogerie. Existují samozřejmě kontrolní orgány, instituce a legislativní kritéria, díky kterým probíhá hodnocení a nastavení přesných podmínek pro používání jednotlivých chemických látek. Nikdo už ale není schopen pohlídat množství a kombinaci produktů osobní péče, kterou si sami zvolíme. Tato kombinace úzce souvisí s pojmem koktejlový efekt. A právě tyto principy se snažíme mít na paměti při volbě sortimentu. Vybíráme takové produkty, které jsou bezpečné i v kombinacích a neobsahují složky, které by díky kumulaci mohly našemu organismu škodit.Jak konkrétně působí tyto produkty na naše zdraví, si můžete přečíst zde.

 

Zdravá domácnost je základem zdravé planety

Nejen my ovlivňujeme prostředí kolem nás, ale také my jsme tímto prostředím ovlivňováni. Je pro nás důležité zajistit bezpečné prostředí pro nás i naše děti, alespoň v prostoru, do kterého můžeme zasahovat. Mnohem hůře se řeší toxicita prostředí mimo náš dům, ale domov je naše „zóna vlivu“, kde pobýváme převážnou část dne.
Naše Země je jedním velkým domovem pro nás všechny. Pokud se s úctou a respektem staráme o náš malý domov, zároveň tím pečujeme i o domov nás všech. V našem obchodě najdete pouze produkty, které jsou maximálně šetrné k lidskému zdraví. Co prospívá tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. 

 

Ceníme si životní energie  

Velkou část naší životní energie vyčerpáme na zabezpečení a jistoty, jednoduše živobytí. Každá vteřina našeho života je vzácná. Dává nám smysl tuto vzácnou energii směňovat za hodnotné suroviny a výrobky. Takové, které nejsou vyrobeny kombinací levných, syntetických a pro tělo bezcenných látek v laboratoři. Volíme produkty, které pochází převážně z přírody a které jsou plné živých aktivních látek stvořených k tomu, aby o nás pečovali. Každý ví, že zdraví si za peníze nekoupíme. Co si ale kupovat můžeme, jsou potraviny a produkty, které naše zdraví podporují, namísto aby nás ohrožovali.

 

Princip předběžné opatrnosti je naše odpověď

Stále častěji můžeme narazit na studie týkající se negativního dopadu mnoha běžně používaných syntetických látek. Některé z nich se chovají jako alergeny nebo hormonální disruptory a mohou negativně ovlivnit náš reprodukční a imunitní systém.
Chemická látka uváděná na trh se totiž automaticky pokládá za bezpečnou, dokud se nepotrvdí opak. V reálu tedy dochází k situaci, kdy se po nějaké době původně bezpečná látka vyhodnotí jako nebezpečná. To ale neznamená, že se okamžitě stahuje z oběhu. Díky překlenovacímu období a obchodním právům se potvrzené škodlivé látky objevují ve složení, a to někdy i mnoho let. 
Pokud tedy existuje alternativa, jak potenciálně škodlivé látky eliminovat, nebo je nahradit bezpečnější variantou, je to to nejmenší, co můžeme v rámci prevence udělat pro zdraví nás a našich dětí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Sledujte nás na Instagramu

E-shop s odbornou garancí

Osobní odběr

Brno - Kohoutovice
Libušina třída 19

Kontakt
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
majitelka
Protože na složení záleží

Můj dlouholetý zájem o zdravý životní styl mě přivedl až k ekologické drogerii. Při očekávání prvního dítěte jsem začala tuto problematiku studovat ještě více do hloubky. Zjistila jsem, že ekodrogerie je šetrná pro planetu, ale nemusí odpovídat všem potřebám citlivé, dětské nebo ekzematické pokožky. Díky získaným informacím od organizace Svět non toxic prošla naše domácnost celkovou proměnou. Mým cílem bylo vytvořit čisté a bezpečné prostředí, které bude podporovat zdraví naší rodiny. Myšlenka netoxické domácnosti mě tak nadchla, že jsem se rozhodla založit eshop. Nyní jsme tu s vámi již čtvrtým rokem a naším hlavním posláním je pomáhat s proměnou domovů i vám. Není to pro nás jen práce snů, ale životní styl.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.