Logo
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Doprava zdarma
Na výdejní místo od 1700 KčNa adresu od 2500 KčVíce info zde
icon safety Bezpečné složení je základ

Každý chce pro svou rodinu to nejlepší, jen je těžké se orientovat v přemíře nabídky a poznat kvalitu. My neděláme kompromisy a chceme to nejlepší pro všechny! Proto jsme spojili síly s opravdovými odborníky a vybrali jsme pro vás produkty, které neobsahují ani potenciálně škodlivé a riskantní látky.

icon life Žijeme netoxickou domácnost

Naše práce je pro nás posláním. Díky ní si plníme sen a přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem. Každým krokem naplňujeme svou vizi, sdílíme s vámi ověřené principy zdravé domácnosti a sami se jimi řídíme. 

icon pin Milujeme lokální tvůrce

Přiznáváme se hned – jsme patrioti a nadržujeme lokálním tvůrcům. Při výběru produktů do našeho obchodu nejprve pátráme v nejbližších vodách. Věříme, že tu máme spoustu skvělých výrobců, kteří mají stejnou vizi a zaslouží si podporu. Rádi navíc pomůžeme místní ekonomice. 

icon planet Jednáme vědomě a ohleduplně

Co prospívá našemu tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. Pocházejí z bohatství přírody a vždy jsou šetrné k nám i k celé planetě.

icon animal Říkáme NE krutosti

Ve světě je jí příliš. My ji chceme minimalizovat, ne ji šířit dál. Proto u nás najdete pouze produkty, které nebyly v žádné fázi vývoje nebo výroby testovány na zvířatech. 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sonett: ekodrogerie, která se nepřetvařuje
06.02.2022

Sonett: ekodrogerie, která se nepřetvařuje

 

Dnešní trend ve společnosti je jasný. Spíše než impulzivní nákupy motivované laciným marketingem, zákazníci čím dál více přemýšlí o tom, co kupují. A to zejména produkty, které ovlivňují naše zdraví a životní prostředí. Přichází uvědomělá generace, která se zajímá o složení a účinky produktů.

Ať už je pro vás na prvním místě zdraví vaší rodiny, nebo úcta k naší planetě Zemi, dříve či později vás čeká výměna vašich úklidových a pracích prostředků za ty přírodní a ekologické. Protože my jsme příroda. Co neubližuje nám, neubližuje ani naší planetě.

Nevoní vám ocet? Nevadí!

Mnoho začátečníků a zájemců o ekologickou/netoxickou domácnost si klade otázku, zda se jejich domácnost nepromění v octem zapáchající ušmudlaný příbytek plný prachu a nedočištěných skvrn. Nebojte se, nežijeme v 18.století, éru rejžáku a horké vody přenechme historickým seriálům a vyznavačům rustikálního bydlení na samotě poblíž norského fjordu.

Abychom vám výměnu vaší drogerie usnadnili, rádi bychom vám zde představili značku Sonett. Ta se v rámci eko/non toxic úklidu řadí k naprosté a roky prověřené špičce.

 

Ekodrogerie Sonett

Představuje profesionální koncept, který dokáže konkurovat v rámci drogerie všem konvenčním výrobkům, na které jste zvyklí. Sonett je dobrá volba na cestě k vaší netoxické domácnosti, ať už jste úplní začátečníci, minimalisti nebo osoby, které preferují výrobky od jedné prověřené značky.

Sonett je německá značka ekologické drogerie, kterou v roce 1977 založil přírodovědec Johannes Schnorr. Byl jedním z prvních vědců, který již koncem šedesátých let uznal obrovský rozsah znečištění podzemní vody v Německu, díky nově vyvinutým syntetickým a biologicky nerozložitelným povrchově aktivním pracím prostředkům. Toto zjištění ho přimělo jednat. A tak vyvinul koncept praní prádla pomocí modulárního systému. Cílem byla rychlá a úplná biologická rozložitelnost všech složek pracích prostředků a použití surovin co nejšetrněji měřením základního pracího prostředku, změkčovadla a bělicího činidla samostatně a selektivně.

S kvalitou podzemních vod to není lepší ani v současné době. Značka Sonett se tak stala doslova průkopníkem v tomto oboru.


Co můžete očekávat od značky Sonett

1. Kvalitní suroviny na prvním místě

Tento aspekt splňuje značka Sonett především tím, že klade velký důraz na výběr ingrediencí, jež z velké části pochází z ekologického nebo dokonce biodynamického pěstování. Samozřejmostí je certifikace, která odkazuje na ověřený původ těchto surovin. Jedná se především o použité rostlinné oleje, esenciální oleje a balzamické přísady. Oleje v bio kvalitě představují minimálně 95 % ze všech použitých esenciálních a 100%z rostlinných olejů, které tvoří základ tzv. tenzidů, tedy látek, jež fungují v produktech jako mycí složka.

Sonett jde však ještě dál a kromě certifikací o původu surovin pocházejících z ekologického zemědělství nabízí ještě další garance.

2. Sonett zaručuje, že nepoužívá žádné složky testované na zvířatech

V prohlášení, které Sonett uvádí na svých stránkách se píše:
,, Netestujeme naše hotové výrobky na zvířatech, ani nenajímáme jiné, aby to dělali za nás.
Jsme si vědomi toho, že všechny ingredience mohly být někdy v historii testovány na zvířatech, ale nikdy jsme netestovali ingredience, které používáme v našich produktech, na zvířatech, ani jsme si nenajímali jiné, aby to udělali za nás. Také v budoucnu nebudeme testovat ingredience na zvířatech, ani si na to najímat jiné.
Ti, kteří nám dodávají ingredience, nám musí poskytnout dokumentaci, že je netestují na zvířatech, ani najímají jiné, aby to za ně udělali.
Naše produkty se neprodávají v zemích, kde je testování přísad nebo hotových výrobků na zvířatech vyžadováno zákonem.
Sonett je již více než 37 let průkopníkem ekologických pracích a čisticích prostředků. Testování na zvířatech je naprosto v rozporu s naším etickým i vědeckým přístupem.“

3. Respekt k přírodě

Každá jedna složka a surovina v produktu Sonett je ekologicky rozložitelná a nezatěžuje naše životní prostředí. Uklízíte funkčně, bez zdravotních rizik a navíc ekologicky!

Suroviny značky sonett nikdy nepocházejí z ropy a nikdy nejsou geneticky modifikované. Značka nepoužívá žádné syntetické konzeranty, parfémy nebo barviva, stejně tak neobsahuje bělidla, fosfátové složky nebo umělé rozjasňovače. 

Nejsou to ale jen suroviny, které musí být eco-friendly. Ekologie není pro Sonett pouhou strategií ale hlavně přesvědčením. Toto přesvědčení se odráží i v celém procesu výroby. Od spotřeby energie, až po stavební materiály. Veškerou energii na provoz výroby získává Sonett z obnovitelných zdrojů.

 

Co nás chytlo za srdce?

Zisk není pro firmu Sonett tím nejvyšším cílem. Zisky jsou sice nezbytné, ale v Sonettu věří tomu, že budoucnost přeje podnikatelům, kteří si váží přírody a místo jejího drancování za účelem zisku hledají cesty k její trvalé obnově. S tímto prohlášením naprosto souzníme. Také my, lidé, jsme součástí přírody a naší snahou je  pomáhat i s obnovou našeho zdraví. Pravá ekologie nechrání jen životní prostředí, ale také náš život samotný.

 

Nejprodávanější produkty značky Sonett

Eko praní, levou zadní

Praní v SONETT prostředcích stojí na myšlence, že nejlepšího výsledku lze dosáhnout, pokud je prací prostředek, změkčovač a bělící prášek dávkovaný jednotlivě. Přesně podle tvrdosti vody, ve které perete. Praní v měkké vodě se jistě obejde bez změkčovače, ale tvrdá voda snižuje prací účinky mýdla. Vynikající výsledky při praní bílého prádla dosáhnete přidáním bělícího prášku.

Sonett prací gel

Nejšetrnější prací gel na trhu, vhodný i na praní prádla pro vaše nejmenší. Jeho prací síla je založená na mýdle, cukerných tenzidech a derivátech kokosového oleje. Maximálně šetrných složkách k životnímu prostředí. Pere již při teplotě vody 30°C .

Dostupný je ve verzi NEUTRAL (pro osoby s citlivou/ekzematickou pokožkou a malé děti) a LEVANDULE.

 


Nádobí? Sonett to umí!

Během umývání nádobí s produkty Sonett nepocítíte žádný rozdíl ve funkčnosti, narozdíl od komerčních produktů na bázi agresivní syntetické chemie se však nedočkáte nežádoucích následků na zdraví.

Sonett prostředek na nádobí, který vám bude vonět

Neutralje primárně určený pro osoby velmi citlivé a alergické, které preferují produkt bez vůně. Nemá potenciál dráždit ani tu nejcitlivější pokožku a můžete je tedy bez obav používat při mytí nádobí v ruce. Cukerné tenzidy jsou šetrnější, než jiné běžné přírodní tenzidy. Množství produktu volte dle míry znečištění, prostředek však lze bez problémů použít i na mastné pánve, hrnce, pekáče. Nemusíte dělat kompromisy.

U citlivých osob je však i v této verzi nutno mít na paměti, že každý, byť šetrný přírodní prostředek může vysušovat, pokud tedy myjete větší množství nádobí, používejte rukavice.

Varianty MĚSÍČEK a CITRON obohatí vaše mytí nádobí o aromaterapeutický účinek z bio éterických olejů.

 

Úklid

Sonett dezinfekční prostředek

My v Netoxické domácnosti hlásáme, že netřeba dezinfikovat přehnaně, domov není a nemá být operačním sálem. Rozumný styk s bakteriemi v okolním prostředí trénuje naši imunitu. V opačném případě se začne nudit a může se to projevit přehnanou autoimunitní reakcí, takže tělo bude alarmovat při každém styku se zdánlivým a přitom neškodným nepřítelem, jakým je například psí chlup.

Pochopitelně jsou ale případy, kdy je občasná dezinfekce na místě. Například wc kvůli případnému zápachu, dále některé povrchy, prkýnko, na kterém krájíme maso, nebo pracovní plochy atd.

Dezinfekční a antimikrobiální účinek zajišťuje 70% alkohol.

 

Sonett  koupelnový čistič

Tento prostředek s rozprašovačem lze použít všude, kde se je zapotřebí odstranit vápenaté a mastné nečistoty. Odstraňuje vápenaté usazeniny na těžko přístupných místech a zároveň čistí nerez, chrom, obklady.

Odstraňuje vodní kámen, vápenné usazeniny, mastnotu a organické nečistoty. Čištěný povrch zanechá lesklý a hygienicky čistý. Zanechá vaše baterie výrazně lesklé, výhodou je nevtíravá a nedráždivá vůně, kterou zde zajišťují bio éterické oleje.

 

 

Sonett čistič na okna a hladké povrchy

Nejste fanoušek leštění oken s vůní octového odéru? Nevadí, i tak můžete mít doma čisto bez zbytečných škodlivých chemikálií.  Již žádné šmouhy a namožená zápěstí z leštění hadrem. Veškeré okenní, nebo i hladké plochy jako kachličky a obklady zanechává  lesklé, čisté a nemusíte se bát poškrábání.

Zrcadla, skla, nerezové plochy nebo obklady, to vše zvládne tento čistič levou zadní.

Příjemná vůně levandule a lemongrassu díky bio éterickým olejům.

 

Sonett WC čistič

Nabízí opět snadné, funkční a praktické řešení péče o toaletu. Nemusíte slevovat ze svých nároků. Účinně čistí, dezinfikuje, bojuje proti zápachu a zároveň odstraňuje vápenaté usazeniny a organické nečistoty. Konzistence gelu nedovolí roztoku stéci dřív, než začne dobře působit proti nečistotám. Gel je možné nechat po nějakou dobu působit na povrchu a tím zvýšit účinnost čištění a dezinfekce.

Sonett wc čistič nic neslibuje, ale opravdu koná.

Vůně z bio éterických olejů CEDR/CITRONELA nebo MÁTA/MYRTA je maximálně vyvážená a příjemná.

 

Sonett univerzální čistič

Představuje absolutní špičku přírodní a udržitelné drogerie díky svojí komplexnosti, dokonalé biologické odbouratelnosti a zcela funkčnímu a univerzálnímu použití. Bez nadsázky lze tvrdit, že tento výrobek lze použít v rámci non toxic úklidu úplně na vše!

Došel vám prostředek na nádobí? Na podlahu? Nevíte čím vyčistit vanu, kuchyňskou linku, dřez, nebo dokonce skvrny po vašem mazlíčkovi? Lámete si hlavu, jak vyčistit čalounění, interiér auta nebo koberec?

S univerzálním čističem nikdy nemůžete šlápnout vedle, je koncipovaný tak, aby pomáhal v celé domácnosti. Rozpouští a účinně odstraňuje různé typy nečistot včetně mastnoty. Díky obsahu oleje z pomerančové kůry má prostředek silnou schopnost rozpouštět tuky a je velmi účinný i v rámci dezinfekce a boje proti zápachu.

Přes vysokou účinnost a čistící sílu se ani zde nemusíte obávat podráždění nebo agresivního působení na pokožku a to ani v přímém styku s pokožkou. Přesto však vždy doporučujeme uklízet v rukavicích, každý prostředek po delší době může pokožku vysušovat. Krátkodobého styku se však nemusíte obávat a netoxický úklid se stane bleskovou záležitostí!

 

Produkty německé značky Sonett jsou již po mnoho let lídrem mezi čistými ekologickými a přírodními výrobky. Zaslouženě. Sonnet dělá přesně to, co slibuje. Umývá, čistí, uklízí, ale současně šetří naše zdraví a i přírodu.

 

Vyzkoušejte ekodrogerii Sonett po celý měsíc únor s 10% slevou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Sledujte nás na Instagramu

E-shop s odbornou garancí

Osobní odběr

Brno - Kohoutovice
Libušina třída 19

Kontakt
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
majitelka
Protože na složení záleží

Můj dlouholetý zájem o zdravý životní styl mě přivedl až k ekologické drogerii. Při očekávání prvního dítěte jsem začala tuto problematiku studovat ještě více do hloubky. Zjistila jsem, že ekodrogerie je šetrná pro planetu, ale nemusí odpovídat všem potřebám citlivé, dětské nebo ekzematické pokožky. Díky získaným informacím od organizace Svět non toxic prošla naše domácnost celkovou proměnou. Mým cílem bylo vytvořit čisté a bezpečné prostředí, které bude podporovat zdraví naší rodiny. Myšlenka netoxické domácnosti mě tak nadchla, že jsem se rozhodla založit eshop. Nyní jsme tu s vámi již čtvrtým rokem a naším hlavním posláním je pomáhat s proměnou domovů i vám. Není to pro nás jen práce snů, ale životní styl.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.