Logo
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Doprava zdarma
Na výdejní místo od 1700 KčNa adresu od 2500 KčVíce info zde
icon safety Bezpečné složení je základ

Každý chce pro svou rodinu to nejlepší, jen je těžké se orientovat v přemíře nabídky a poznat kvalitu. My neděláme kompromisy a chceme to nejlepší pro všechny! Proto jsme spojili síly s opravdovými odborníky a vybrali jsme pro vás produkty, které neobsahují ani potenciálně škodlivé a riskantní látky.

icon life Žijeme netoxickou domácnost

Naše práce je pro nás posláním. Díky ní si plníme sen a přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem. Každým krokem naplňujeme svou vizi, sdílíme s vámi ověřené principy zdravé domácnosti a sami se jimi řídíme. 

icon pin Milujeme lokální tvůrce

Přiznáváme se hned – jsme patrioti a nadržujeme lokálním tvůrcům. Při výběru produktů do našeho obchodu nejprve pátráme v nejbližších vodách. Věříme, že tu máme spoustu skvělých výrobců, kteří mají stejnou vizi a zaslouží si podporu. Rádi navíc pomůžeme místní ekonomice. 

icon planet Jednáme vědomě a ohleduplně

Co prospívá našemu tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. Pocházejí z bohatství přírody a vždy jsou šetrné k nám i k celé planetě.

icon animal Říkáme NE krutosti

Ve světě je jí příliš. My ji chceme minimalizovat, ne ji šířit dál. Proto u nás najdete pouze produkty, které nebyly v žádné fázi vývoje nebo výroby testovány na zvířatech. 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jak připravit pleť na podzim a zimu
18.10.2021

Jak připravit pleť na podzim a zimu

V létě je pleť krásně vypadající, nepodrážděná, případné záněty jsou minimální, ekzémy odcházejí skoro úplně pryč. Jakmile se začnou krátit dny a počasí začne naznačovat blížící se podzim, pleť mnohých z nás to začne pociťovat. Většinou nepřichází změny, které bychom vítali s radostí. Kůže začne být napjatá, hrubší, sušší než je v létě a více negativně reaguje na určité kroky či produkty v pleťové rutině. Mohou to být kyselinky, které najednou začnou více iritovat, může to být retinol či esenciální oleje, ale jisté je, že s kůží se „něco“ děje. U některých už na sklonku léta, u jiných až koncem podzimu a začátkem zimy.

Z tepla do chladu

Změny kůže jsou připisovány střídání ročních období už dávno. Pleť má ráda konzistentní teplotu a vlhkost. Není proto divu, že podzimní dny, kdy nastávají rapidní výkyvy v počasí, kůži přivodí mírný šok. Ti, kdož mají pleť citlivou, snadno iritovanou nebo trpí ekzémy, rosaceou a akné, jsou na tuto imbalanci náchylnější mnohem více. Udržet zdravou homeostázu pleti, která se musí změnám ročních období přizpůsobovat, pro ně znamená více péče a času.

S poklesem teploty i vlhkosti vzduchu musí kůže velmi pracovat na tom, aby udržovala dlouhodobou, adekvátní rovnováhu. Pokud se vlhkost v pleti neudrží, všichni víme, že dehydratace ji oslabí. Může vést k jemným trhlinkám na nejsvrchnější vrstvě kůže a ta je tím zranitelnější a náchylnější. Následně dochází k poruše kožní bariéry, která má za následek více podráždění a projevy zánětu.

Co nám říká věda?

Studie, která byla publikována v britském Journal of Dermatology, vysvětluje to, co se s kůží děje přímo na buněčné úrovni. Vědci vyšetřovali 80 dospělých dobrovolníků. Objevili, že v období podzimu a zimy nastává v pokožce pokles v hladině proteinu zvaného filaggrin. Tato bílkovina se navazuje na keratinová vlákna v epiteliálních buňkách a pomáhá udržovat fungující kožní bariéru. Rovněž se ukázalo, že v tomto období probíhají i změny v textuře korneocytů, jež jsou buňkami tvořícími epidermis – nejsvrchnější vrstvu kůže. Tímto se potvrdilo, že změnami na buněčné úrovni kůže v podzimním a zimním období skutečně prochází.

Všichni známe hrubé tvářičky dětí, objevující se v tuhé zimě. Zhrublá a suchá kůže se ale objevuje i udospělých a nevyhýbá se ani rukám. I kůže na nich je v zimě často začervenalá, zánětlivá, popraskaná a hrubá. U náchylnějších tyto změny mohou vést až k atopickému ekzému či vzniku rosacey. V zimě napáchají hodně škody přetopené místnosti, ze kterých chodíme do zimy a nazpět. Ovlivňuje to negativně jemné kožní kapiláry. Dlouhodobá venkovní expozice kůže vlhkosti také neprospívá. Z ní totiž většinou ihned přejdeme do tepla a sucha uvnitř našich domovů.

Jak můžeme kůži pomoci?

V první řadě můžeme pleti pomocí vhodnou péčí. V podzimním a zimním období neplatí, že méně je více. Tedy alespoň co se produktů péče o pleť týká. Přichází na řadu zvýšená péče, lepší ochrana a více produktů k vrstvení. Na rozdíl od léta budeme volit produkty hutnější a výživnější.

Skvěle v tomto období poslouží oleje a balzámy značky Purity Vision.

Např. Bio Růžový omlazující balzám, Bio Levandulový krém zklidňující, Bio Jojobový olej, Bio růžový olej s opuncií a Q10.

Tyto produkty můžete použít buďto samotné po hydratačním séru nebo na úplný závěr rutiny po nanesní oblíbeného pleťového krému. Tyto výživné produkty uzamknou hydrataci v pleti na delší dobu a chrání pleť před sychravým a chladným počasím. Výběr konkrétního produktu se musí řídit vaším typlem pleti.

Nezapomínejte pleť hydratovat i v zimě!

Dobře hydratovaná pleť je základ každé funčkní pleťové rutiny. Voda je pro kůži nezbytná. Její množství v pokožce a škáře nabývá až 80 % celkového obsahu kůže. Jakmile je pleť dostatečně hydratovaná je přirozeně hladká, šťavnatá a zářivá. Voda kůží proudí z nejhlubších vrstev až na povrch, odkud se vypařuje.Je samozřejmé, že s věkem v pleti vody ubývá a v důsledku toho vznikají jemné linky a vrásky. Ztráta vody má spojitost s úbytkem stavebních jednotek kůže (např. kyselina hyaluronová), které na sebe vodu váží a udržují ji v pleti. Při jejich úbytku se nemá voda v pleti na co dlouhodoběji navázat. Studie píšou o tom, že mezi 20-30 rokem začíná pleť o tyto jednotky kůže pomalu přicházet.

Vyzkoušejte hydratační bombu pro pleť - Bio růžové omlazující sérum.

Další tipy pro krásnou pleť v chladných měsících

Střídání ročních období neovlivníme. Stav kůže a kvalitu pleti však ovlivnit lze a to nejen obměnou obsahu kosmetické poličky. Pamatujte na to, že prevence je lepší než léčba. Zde je pár tipů na to, co dělat, aby pleť i kůže na těle trpěla změnami v mnohem menší míře.

 • Do stravy zařaďte suplementy ve formě vitamínu E, vitamínu D, vitamínu C, pupalky dvouleté a coenzymu Q10.
 • Nepřetápějte vnitřní místnosti v bytě a nepřehánějte to ani s horkou sprchou či horkými koupelemi.
 • Kůže v chladnějším období potřebuje více než jindy udržet vlhkost. Poslední aplikovanou vrstvou v rutině by měl být proto olej, nebo hutnější a mastnější emolienční krém. V případě velmi suché pleti i krém více okluzivní.
 • V případě, že máte sklon k ekzémům, potřebujete stále kůži promašťovat, dodávat jí chybějící oleje i vlhkost. Tady se porucha kožní bariéry ukáže v mnohem větší intenzitě. I drobné výkyvy ve změnách okolního prostředí vám způsobí problém velmi brzy.
 • Pleťové produkty bez oleje nahraďte emolienčními, tedy těmi, které tuk obsahují alespoň v malém procentu. To i tehdy, máte-li mastnou pleť.
 • Na čištění používejte produkty šetrnějšího rázu. Zkuste oleje a balzámy místo pěnivých gelů. Vyhněte se parfemaci, v případě přecitlivělé pleti i esenciálním olejům.
 • Při poklesu teplot i na podzim neváhejte s nošením alespoň tenkých rukavic. Obzvláště, trpíte-li ekzémem. Tehdy by kůže rukou měla být neustále ošetřená výživným krémem.

 

Pokud změny ve skincare rutině, přijímaných suplementech i produktech, které používáte, uděláte brzy, ještě před příchodem symptomů, jste na správné cestě. Tehdy vás negativní změny kůže v podzimním i zimním období překvapí méně a možná i později, než pokud byste nechali vše plynout a změny ročních období by jste neregistrovali. Věřte, že i tuhá zima se dá přežít.

 

Čerpáno z www.organicstyle.cz, se souhlasem autorky

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Sledujte nás na Instagramu

E-shop s odbornou garancí

Osobní odběr

Brno - Kohoutovice
Libušina třída 19

Kontakt
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
majitelka
Protože na složení záleží

Můj dlouholetý zájem o zdravý životní styl mě přivedl až k ekologické drogerii. Při očekávání prvního dítěte jsem začala tuto problematiku studovat ještě více do hloubky. Zjistila jsem, že ekodrogerie je šetrná pro planetu, ale nemusí odpovídat všem potřebám citlivé, dětské nebo ekzematické pokožky. Díky získaným informacím od organizace Svět non toxic prošla naše domácnost celkovou proměnou. Mým cílem bylo vytvořit čisté a bezpečné prostředí, které bude podporovat zdraví naší rodiny. Myšlenka netoxické domácnosti mě tak nadchla, že jsem se rozhodla založit eshop. Nyní jsme tu s vámi již čtvrtým rokem a naším hlavním posláním je pomáhat s proměnou domovů i vám. Není to pro nás jen práce snů, ale životní styl.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.