Logo
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Doprava zdarma
Na výdejní místo od 1700 KčNa adresu od 2500 KčVíce info zde
icon safety Bezpečné složení je základ

Každý chce pro svou rodinu to nejlepší, jen je těžké se orientovat v přemíře nabídky a poznat kvalitu. My neděláme kompromisy a chceme to nejlepší pro všechny! Proto jsme spojili síly s opravdovými odborníky a vybrali jsme pro vás produkty, které neobsahují ani potenciálně škodlivé a riskantní látky.

icon life Žijeme netoxickou domácnost

Naše práce je pro nás posláním. Díky ní si plníme sen a přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem. Každým krokem naplňujeme svou vizi, sdílíme s vámi ověřené principy zdravé domácnosti a sami se jimi řídíme. 

icon pin Milujeme lokální tvůrce

Přiznáváme se hned – jsme patrioti a nadržujeme lokálním tvůrcům. Při výběru produktů do našeho obchodu nejprve pátráme v nejbližších vodách. Věříme, že tu máme spoustu skvělých výrobců, kteří mají stejnou vizi a zaslouží si podporu. Rádi navíc pomůžeme místní ekonomice. 

icon planet Jednáme vědomě a ohleduplně

Co prospívá našemu tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. Pocházejí z bohatství přírody a vždy jsou šetrné k nám i k celé planetě.

icon animal Říkáme NE krutosti

Ve světě je jí příliš. My ji chceme minimalizovat, ne ji šířit dál. Proto u nás najdete pouze produkty, které nebyly v žádné fázi vývoje nebo výroby testovány na zvířatech. 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Česko-slovenské Vánoce - podpoř svého lokálního tvůrce!
14.11.2021

Česko-slovenské Vánoce - podpoř svého lokálního tvůrce!

 

Rok se s rokem sešel a už opět nadchází čas, který téměř každý z nás miluje. Čas svíček a světýlek, lákavé vůně právě dopečeného cukroví, horkého čaje či kakaa po procházce, při které vám mrznou uši. A hlavně možnost trávit více času se svými blízkými.

My, v Netoxické domácnosti, jsme se rozhodli letošní Vánoce věnovat hlavně podpoře lokálních výrobců. Ostatně nejen o Vánocích je pro nás důležité hledat a podporovat zejména naše české a slovenské značky, za kterými stojí šikovní malovýrobci.

Víte, proč je to pro nás tak důležité? Z několika důvodů.

Dáváme přednost kvalitě před kvantitou

Kůže je náš největší orgán. A víte co by vám řekla, kdyby mohla mluvit? ,,Méně, je více.“ V mnoha ohledech je výhodnější mít tři kvalitní produkty vyrobené z hodnotných surovin, namísto deseti super levných produktů vyrobených z vody, minerálního oleje a syntetického parfému. Lokální výrobce má své jméno a tvář. Za kvalitou produktů si osobně stojí. Naši výrobci, se kterými spolupracujeme, používají jen ty nejlepší  možné suroviny. A jaké suroviny to jsou? Např. za studena lisované rostlinné oleje, másla, aloe vera, vzácné éterické oleje a extrakty, probiotika, mletou kávu, rostlinný vosk atd. Ve velké míře jsou tyto suroviny v certifikované bio kvalitě. To všechno jsou složky, které mají skutečnou hodnotu a benefit pro pokožku vašich nejbližších. Obsahují aktivní látky, které z výrobků dělají „živou kosmetiku“.   

Lokální nabídka je ekologická

Produkty mezinárodních značek se mnohdy vyrábí na druhé straně zeměkoule a velmi často za touto výrobou stojí unfair pracovní a sociální podmínky. Mezikontinentální Importy a dovozy ze zemí třetího světa mají dále negativní ekologický dopad (uhlíková stopa).

Lokální výrobci mají naopak maximální snahu nakupovat tuzemské suroviny pro svoji výrobu.Hotové výrobky neobletí půlku světa, abyste si je mohli koupit ve vaší drogerii. Jejich cesta je krátká a je dost možné, že nějaký tvůrce tvoří přímo ve vašem městě!

Lokální výrobci jsou originální

Když se procházíme v nadnárodním řetězci s konvenční kosmetikou, nabídka produktů je sice široká, ale produkty jsou si většinou velmi podobné.
U malých lokálních výrobců je ale opak pravdou. Vidíme zde záměr se lišit, být originální a dát zákazníkovi to nejlepší. Ať už se to týká samotného obalu či složení výrobku. Velmi často nás u těchto lokálních produktů potěší právě malé milé detaily, díky kterým si také výrobek oblíbíme.

Vaše peníze zůstanou v místní ekonomice

Všichni velmi dobře víme, jak těžká je aktuální situace po celém světě. Pokud jste se ještě nikdy nezajímali o podporu lokální ekonomiky, nyní je toto téma palčivější, než kdykoli dříve. Současná nabídka lokálních produktů z nejrůznějších odvětví je tak široká, že si vybere opravdu každý. Dnes už neplatí, že přírodní kosmetika zatíží vaši peněženku více, než ta běžná. Máme k dispozici i velmi dostupné značky. Nákupem i takto cenově dostupných výrobků podpoříte malého prodejce, často konkrétní rodinu, která za značkou stojí a zároveň tím pomůžete ekonomické situaci ve vaší zemi. Tento aspekt má dopad i na budoucí generace. 

Lokální tvůrci si nás prostě získali

Známe je. Známe jejich příběhy. Víme, že jsou to velmi charakterní lidé, kteří do své práce vkládají své nadšení a své srdce. Nebývá to cesta k rychlému bohatství. Téměř bez výjimky se tito drobní lokální výrobci pustili na cestu non toxic receptur s vědomím, že to nebude snadné, ale jejich vnitřní nastavení a víra, že tento koncept má smysl, jim pomáhá vytrvat, dokonce i v této nelehké době. Raketově vzrůstající ceny surovin, energií, paliv i lidské práce, nebo kolaps trhu s obaly, to jsou jen některé z mnoha problémů, kterým výrobci musí čelit.  I přesto si však chtějí udržet vysoký standard a nabídnout na trh výrobek nejen kvalitní, ale především výrobek s duší.

Co může udělat každý z nás?

Je to jednoduché.

Udělejte si průzkum trhu. Seznamte se s lokálními tvůrci a jejich příběhy. Seznamte se s jejich hodnotami a plány do budoucna. Prohlédněte si jejich nabídku produktů a nebojte se zkusit něco nového. U non toxic kosmetiky téměř nikdy nešlápnete vedle. Její přírodní vůně je nezaměnitelná a příjemná, většinou uspokojí i ty, kteří běžně nakupují v drogerii. Má šetrné složení, pokožce prospívá. Sdílejte problematiku lokálních výrobců a výhod podpory tuzemských produktů se svými blízkými.

Zajímejte se. Před tím, než koupíte vybraný dárek, zamyslete se nad tím, kdo a kde ho vyrobil. Koho svými penězi podporujete a zda si vaši podporu zaslouží. Přemýšlejte o tom, zda vámi vybraný dárek bude pro obdarovaného opravdovým přínosem, nebo je zde možnost, že to bude jen další ´postradatelná věc, která skončí jako nevítaná dekorace v šuplíku.

Přečtěte si knižní novinku Svět non toxic. Ta vám nastíní a vysvětlí zásady a principy non toxic metody. Filozofie non toxic není jen o složení daného produktu, je mnohem komplexnější. Promítá se zde mimo jiné udržitelnost, etika a celostní přístup k našemu zdraví.

 

Děkujeme všem, kteří to cítíte stejně a snažíte se podporovat českou ekonomiku. Jste to právě Vy, jež svým nákupním chováním můžete pomoci nejen k udržení, ale také rozvoji českých a slovenských firem. Mnohé z nich pak dávají práci dalším lidem v naší zemi a stáváme se alespoň v tomto českém rybníčku o malý kousek soběstačnější. Ano, my víme, že v kontextu světové výroby je to kapka v moři. Ale moře se skládá právě z těchto jednotlivých kapek. Nedokážeme zrakem obsáhnout celý oceán, ale kapku na dlani, která do něj steče, vidíme dobře. Každý z nás, každý jednotlivec, je takovou kapkou. Tvoříme skupiny stejně smýšlejících lidí a můžeme takto ostatní inspirovat. A měnit.

Jako poděkování pro vás, jsme si připravili krásné překvapení!

V menu eshopu, vás čeká kategorie Dárky k nákupu. Podařilo se nám domluvit pro vás krásné dárečky zdarma k nákupu nad 2000Kč. Vybere si skutečně každý. Doufáme, že vám dáreček udělá radost a inspiruje vás k dalšímu nákupu od skvělých Česko-slovenských tvůrců.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Sledujte nás na Instagramu

E-shop s odbornou garancí

Osobní odběr

Brno - Kohoutovice
Libušina třída 19

Kontakt
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
majitelka
Protože na složení záleží

Můj dlouholetý zájem o zdravý životní styl mě přivedl až k ekologické drogerii. Při očekávání prvního dítěte jsem začala tuto problematiku studovat ještě více do hloubky. Zjistila jsem, že ekodrogerie je šetrná pro planetu, ale nemusí odpovídat všem potřebám citlivé, dětské nebo ekzematické pokožky. Díky získaným informacím od organizace Svět non toxic prošla naše domácnost celkovou proměnou. Mým cílem bylo vytvořit čisté a bezpečné prostředí, které bude podporovat zdraví naší rodiny. Myšlenka netoxické domácnosti mě tak nadchla, že jsem se rozhodla založit eshop. Nyní jsme tu s vámi již čtvrtým rokem a naším hlavním posláním je pomáhat s proměnou domovů i vám. Není to pro nás jen práce snů, ale životní styl.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.