Logo
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Doprava zdarma
Na výdejní místo od 1700 KčNa adresu od 2500 KčVíce info zde
icon safety Bezpečné složení je základ

Každý chce pro svou rodinu to nejlepší, jen je těžké se orientovat v přemíře nabídky a poznat kvalitu. My neděláme kompromisy a chceme to nejlepší pro všechny! Proto jsme spojili síly s opravdovými odborníky a vybrali jsme pro vás produkty, které neobsahují ani potenciálně škodlivé a riskantní látky.

icon life Žijeme netoxickou domácnost

Naše práce je pro nás posláním. Díky ní si plníme sen a přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem. Každým krokem naplňujeme svou vizi, sdílíme s vámi ověřené principy zdravé domácnosti a sami se jimi řídíme. 

icon pin Milujeme lokální tvůrce

Přiznáváme se hned – jsme patrioti a nadržujeme lokálním tvůrcům. Při výběru produktů do našeho obchodu nejprve pátráme v nejbližších vodách. Věříme, že tu máme spoustu skvělých výrobců, kteří mají stejnou vizi a zaslouží si podporu. Rádi navíc pomůžeme místní ekonomice. 

icon planet Jednáme vědomě a ohleduplně

Co prospívá našemu tělu, prospívá i srdci naší planety. My všichni jsme totiž součástí přírody a jejího koloběhu. A naše výrobky taky. Pocházejí z bohatství přírody a vždy jsou šetrné k nám i k celé planetě.

icon animal Říkáme NE krutosti

Ve světě je jí příliš. My ji chceme minimalizovat, ne ji šířit dál. Proto u nás najdete pouze produkty, které nebyly v žádné fázi vývoje nebo výroby testovány na zvířatech. 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bezpečná ženská i dětská intimní hygiena
07.07.2018

Bezpečná ženská i dětská intimní hygiena

 

Již nějaký ten rok, lidé řeší problematiku chlorované pitné vody. Přitom během jedné obyčejné sprchy do těla absorbujeme více chloru, než pitím. Voda ale není jediným hostitelem nebezpečného chloru. Velkým problémem je intimní drogerie, která je naprosto běžně bělená pomocí chloru.

Zodpovědnost za výběr kosmetiky a drogerie je na nás o to větší v tom, že u potravin jsou přeci jen jistá a přísná kritéria při výrobě, ale u drogerie se složení někdy ani nedozvíte. Ne vždy má výrobce povinnost uvádět přesné složení výrobku přímo na obale. Dopátrat se přesného složení např. jednorázových plen či vložek bývá docela oříšek. Samozřejmě oficiálně prodávaná kosmetika a drogerie podléhá certifikaci, ale to opravdu nezaručuje 100% zdravotní nezávadnost. Stejně jako v potravinách, tak i v kosmetice jsou určité povolené nežádoucí látky a jejich limity. Které pokud jsou dodrženy, tak legislativně certifikace proběhnout může. Následky toho ale vidíme všude kolem nás. Ekzémy, alergie, opruzeniny atd. Toto je ale téma na celý samostatný článek, nyní se zaměříme přímo na intimní drogerii.

Menstruační vložky a tampony, jednorázové pleny, podložky, vlhčené ubrousky, odličovací tampony, toaletní papír atd., jsou zcela běžně běleny pomocí chloru, čímž jednoznačně poškozují lidské zdraví. Tyto produkty jsou tak plné chloru, z kterého se uvolňují nebezpečný Dioxan. Opakované vystavování dioxinu podstatně zvyšuje riziko rakoviny. Způsobuje hormonální nerovnováhu, potlačuje činnost imunitních buněk, může být příčinou vývojových poruch, neplodnosti, spontánních potratů, poškození plodu apod. Dioxin má schopnost se shromažďovat v těle ženy a to hlavně v tucích a mateřském mléce. Bylo prokázáno, ze karcinogenita dioxinu je až 500 000 x větší, než karcinogenita obávaného DDT(viz. Doba jedová)

Začíná to již po narození, kdy často i čerstvě po narození miminko dostane jednorázovou chlorem bělenou plenku. Vnější plášť plenek je navíc vyroben z polyethylenu (materiál mikrotenového sáčku), což je nebezpečné zejména pro chlapce,  protože není prodyšný a zvýšená teplota ve varlatech může vést ke špatnému reprodukčnímu potenciálu v dospělosti. Ale obecně je nebezpečný i pro holčičky, jelikož skrze polyethylen kůže prostě nedýchá a tak je běžně od narození až do 2-3 let dítě obaleno v igelitu. Logickým následkem toho jsou opruzeniny, ekzémy, vyrážky atd. Preventivně se proto používají nejrůznější mastičky, opět na bázi ropy s příměsí dalších toxických látek, které jak už to tak bývá, neřeší problém, ale pouze příčinu. Takže nejen, že dětská pokožka nedýchá, čehož následkem jsou nepěkné opruzeniny, ale dostává i pravidelnou dávku jedovatého dioxinu z chlorem bělených plenek, a dalších zbytečných látek obsažených v mastích a pudrech.

U žen to následně pokračuje používáním konvenčních tamponů a vložek. Toto je zvlášť nebezpečné, protože vložky jsou “jen” přikládány na tělo - tampóny se však vkládají dovnitř, kde jsou v přímém styku se sliznicí. I zde je samozřejmě používaný plast jako ochranná vrstva proti protečení. Ten učiní intimní oblast dokonale vlhkou a příjemnou pro  nejednu bakterii. Pocity pálení, zarudnutí, svědění a v horším případě záněty jsou tedy přímým důsledkem těchto pomůcek. Tampony navíc obsahují pesticidy, kterými se po tunách stříká konvenční bavlna. 

To vše je samozřejmě umocněno tím, že jednorázové, plastové a chlorem bělené pomůcky pro intimní hygienu jsou silně neekologické. Nejsou ekologicky zcela rozložitelné a jejich výroba je energeticky velice náročná. Oproti tomu ekologické alternativy těchto pomůcek jsou kompostovatelné, protože nejsou zatížené umělými a chemickými látkami a jejich výroba zatěžuje životní prostředí výrazně méně. 

V průběhu života všichni přicházíme do styku s běleným toaletním papírem, utěrkami, kapesníky a tak dále. Samozřejmě se může zdát, že v celkové problematice lidského zdraví a stavu životního prostředí je tohle téma pouhou kapkou v moři. Kdo ale zodpovědně pečuje o své zdraví, nemůže opomíjet zdraví své kůže a potažmo zdraví celého těla, protože kosmetika a drogerie, která přijde do kontaktu s naší kůží, se po 26 vteřinách objeví v našem krevním oběhu. 

Zde proto najdete naši nabídku ekologických, zdraví nezávadných potřeb pro intimní hygienu: 

https://www.netoxickadomacnost.cz/Damska-intimni-hygiena-c26_0_1.htm
https://www.netoxickadomacnost.cz/Jednorazove-eko-pleny-c25_0_1.htm
https://www.netoxickadomacnost.cz/Biobavlna-c28_42_2.htm

Zdroj obrázku: Pink image created by Freepik

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Sledujte nás na Instagramu

E-shop s odbornou garancí

Osobní odběr

Brno - Kohoutovice
Libušina třída 19

Kontakt
(Tel: Po - Čt 09:00 - 16:00 hod)
majitelka
Protože na složení záleží

Můj dlouholetý zájem o zdravý životní styl mě přivedl až k ekologické drogerii. Při očekávání prvního dítěte jsem začala tuto problematiku studovat ještě více do hloubky. Zjistila jsem, že ekodrogerie je šetrná pro planetu, ale nemusí odpovídat všem potřebám citlivé, dětské nebo ekzematické pokožky. Díky získaným informacím od organizace Svět non toxic prošla naše domácnost celkovou proměnou. Mým cílem bylo vytvořit čisté a bezpečné prostředí, které bude podporovat zdraví naší rodiny. Myšlenka netoxické domácnosti mě tak nadchla, že jsem se rozhodla založit eshop. Nyní jsme tu s vámi již čtvrtým rokem a naším hlavním posláním je pomáhat s proměnou domovů i vám. Není to pro nás jen práce snů, ale životní styl.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.